آموزش خودرو

تحمل خودروهای ضدگلوله در برابر شلیک چقدر است؟

mercedes-s-600-guard-cover

کسب و کارهایی که نیازمند اسکورت مهمان‌های مهمی همچون سلبریتی ها، مدیران و مقامات نظامی هستند با گزینه‌های زیادی از نظر حمل‌ونقل روبرو شده‌اند و واضح‌ترین آن‌ها خودروهای زرهی و ضدگلوله است. با وجود تکنولوژی ضدگلوله، خودروهای زرهی طرفداران زیادی در سال‌های اخیر پیدا کرده‌اند. جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژیک صورت گرفته باعث شده‌اند محصولات زرهی و ضدگلوله شرکت اینکاس بتوانند شهرت زیادی برای خود دست‌وپا کنند. امروزه این خودروها یک گزینه سرمایه‌گذاری عالی برای افرادی هستند که می‌خواهند وارد بخش حمل‌ونقل امنیتی شوند.

Vehicle-Virgins-Shoots-at-Armored-Glass-in-Rezvani-Tank

خودروهای ضدگلوله اساسا مدل‌های عادی هستند که از مکانیزم‌ها و ویژگی‌های اضافی همچون چندین لایه از صفحات زرهی و شیشه‌های ضدگلوله سود می‌برند. این خودروهای زرهی از نظر ظاهری تفاوتی با نسخه‌های استاندارد ندارند. حالا که با این مفهوم و اهمیت خودروهای ضدگلوله آشنا شده‌اید زمان پرسیدن یک سؤال واقعی فرا رسیده است:

شیشه ضدگلوله در برابر چه تعداد گلوله مقاوم است؟

پاسخ یک کلمه‌ای برای این سؤال وجود ندارد و به توانایی خودرو در برابر آسیب وارد شده بستگی دارد. به همین خاطر خودروهای ضدگلوله را می‌توان در ده دسته قرار داد. از آنجایی که مواد تشکیل دهنده این شیشه‌ها فرق دارند، رتبه‌بندی ضخامت و تراکم هر سطح از امنیت نیز متفاوت است.

image001

بسته به سطح امنیت و حفاظتی که نیاز دارید، شما می‌توانید شیشه ایده آل هماهنگ با درخواست‌های خود را انتخاب کنید. بر اساس سطح حفاظت شیشه، شما می‌توانید خود و سرنشینان را در برابر خطرات حفظ کنید.

برای مثال اگر خواهان حفاظت سطح ۱ هستید پس متریال اهمیت چندانی ندارند و خودرو به راحتی می‌تواند از شما در برابر حداقل سه گلوله سلاح دستی ۹ میلی‌متری محافظت کند. اگر حفاظت سطح ۲ را انتخاب کنید شیشه در برابر حداقل ۳ گلوله از مگنوم ۳۵۷ مقاوم خواهد بود.

اگر حفاظت سطح ۵ را بخواهید به‌صورت خودکار حفاظت بیشتری در برابر گلوله‌ها خواهید داشت. این شیشه‌ها به راحتی می‌توانند در برابر گلوله‌های مسلسل ۷.۲۶ میلی‌متری دوام بیاورند.

در حفاظت سطح ۸ شما به راحتی می‌توانید انتظار مقاومت در برابر ۵ شلیک از همان مسلسل را داشته باشید. شما باید چیزهایی شبیه این را در فیلم‌ها دیده باشید اما باید بدانید واقعیت کمی متفاوت است. بر اساس سطح حفاظتی که می‌خواهید، می‌توانید شیشه مدنظر را انتخاب کنید.

مقاوم‌ترین شیشه دارای سطح حفاظتی ۱۰ است. این شیشه می‌تواند در برابر شلیک‌های ۵۰ BMG یک مسلسل اسنایپر دوربرد دوام بیاورد. البته تولید این شیشه بسیار سخت است و به همین خاطر برای دستیابی به این سطح از حفاظت از آلومینیوم اکسی‌نیترید استفاده می‌شود.

منبع: mercedesblog

دیدگاهتان را بنویسید