بازار خودرو

10 خودروی برتر ژاپن در سال 2023

best-japanese-top-10-cars-cover

قطعاً انتخاب بهترین‌ها از بین خودروهای فراوانی که این روزها به بازار عرضه می‌شوند کار دشواری است اما این لیست پس از بحث‌های طولانی تهیه شده تا همهٔ مدل‌هایی که انتخاب می‌شوند لایق عنوان بهترین باشند. در ادامه، بهترین خودروهای ژاپنی حال حاضر بازار را معرفی خواهیم کرد.

بهترین خودروی کامپکت: هوندا سیویک

best-japanese-top-10-cars-1

نسل جدید هوندا سیویک آن را از خودرویی عالی به فوق‌العاده تبدیل کرده است. بسیاری از نسل کنونی این ماشین به خاطر رشد اندازه و طراحی بیرونی به‌عنوان یک بچه آکورد یاد می‌کنند. احساس، ظاهر و رانندگی سیویک لوکس‌تر از چیزی است که قیمت آن نشان می‌دهد. همچنین خانوادهٔ این خودرو تنوع بالایی دارد که شامل نسخه‌های سدان و هاچ‌بک با پیشرانه‌های تنفس طبیعی و توربو، نسخهٔ اسپرت‌تر و قوی‌تر Si و نسخهٔ آتشین تایپ R با ۳۱۵ اسب بخار قدرت می‌شود.

بهترین شاسی‌بلند کامپکت: نیسان روگ

best-japanese-top-10-cars-2

وقتی نیسان نسل جدید روگ را معرفی کرد بلافاصله به بهترین خودروی کلاس خود تبدیل شد و وقتی یک سال بعد پیشرانهٔ جدید سه سیلندر توربو زیر کاپوت آن قرار گرفت، روگ را از خوب به عالی تبدیل کرد. این ماشین از لحاظ صندلی‌ها و کیفیت سواری کراس‌اوور راحتی است، پیشرانهٔ سه سیلندر توربوشارژ آن قدرت بالایی را در کنار مصرف سوخت مناسب ارائه می‌کند، ظاهر جذابی دارد و در داخل از تجهیزات زیادی برخوردار است.

بهترین استیشن: سوبارو اوت‌بک

best-japanese-top-10-cars-3

در حال حاضر در بازار استیشن‌های زیادی باقی نمانده‌اند و بنابراین انتخاب بهترین آن‌ها آسان خواهد بود. حتی اگر سوبارو اوت‌بک به‌عنوان یک کراس‌اوور شناخته شود، در اصل همچنان همان نسخهٔ استیشن سوبارو لگاسی با ظاهر خشن و آفرودی است. ارتفاع بیشتر این ماشین از زمین مزیت‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها دید بهتر نسبت به مسیر پیش رو است اما بهترین ویژگی تعلیق بلند اوت‌بک راحتی سواری است تا جایی که چیزی جز سرعت‌گیر آرامش سرنشینان را برهم نمی‌زند. کسانی که به توانایی‌های بیراهه نوردی بیشتری نیاز دارند نیز می‌توانند سراغ نسخهٔ ویلدرنس با توانایی‌های بیشتر، لاستیک‌های آل ترین و ۲۴ سانتی‌متر فاصله از زمین بروند.

بهترین سدان خانوادگی: هوندا آکورد

best-japanese-top-10-cars-4

هوندا بدون شک بهترین سدان‌های اقتصادی بازار را تولید می‌کند و داشتن دو نماینده در لیست ما این موضوع را اثبات می‌کند. نسل جدید هوندا آکورد ظاهری نسبتاً ساده و محافظه‌کارانه دارد و در تیپ‌های پایینی با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری توربو ارائه می‌شود درحالی‌که تیپ‌های بالاتر از قوای محرکهٔ هیبریدی ۲۰۴ اسب بخاری بهره می‌برند. ترکیبی از ظاهر جذاب، رفتار جاده‌ای خوب و مصرف سوخت پایین، هوندا آکورد را همچنان پیشتاز بخش سدان‌های میان سایز نگه داشته است.

بهترین مینی‌ون: تویوتا سی‌ینا

best-japanese-top-10-cars-5

در حال حاضر تنها دو مینی‌ون ژاپنی در بازار باقیمانده است: تویوتا سی‌ینا و هوندا اودیسه. هرچند این خودروها هردو گزینه‌هایی عالی هستند اما مینی‌ون تویوتا به خاطر مصرف سوخت کمتر انتخاب بهتری خواهد بود. همهٔ تیپ‌ها سی‌ینا هم‌اکنون با یک پیشرانهٔ هیبریدی با قدرت قابل‌توجه ۲۴۵ اسب بخاری ارائه می‌شوند درحالی‌که مصرف سوخت ترکیبی آن تنها ۶.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است. همچنین برخلاف اودیسه، برای سی‌ینا سامانهٔ چهارچرخ محرک هم قابل سفارش است. در همین حال، تویوتا تیپ جدیدی بنام وودلند ادیشن را هم برای این خودرو ارائه کرده که با فاصلهٔ بیشتر از زمین، سامانهٔ چهارچرخ محرک استاندارد و ظاهر خشن‌تر، فاصلهٔ بین مینی‌ون‌ها و کراس‌اوورها را پر می‌کند.

بهترین شاسی‌بلند سه ردیفه: مزدا CX-9

best-japanese-top-10-cars-6

وقتی صحبت از شاسی‌بلندهای سه ردیفهٔ ژاپنی می‌شود، انتخاب‌های بسیار خوبی خواهیم داشت که در اندازه‌های مختلف از میتسوبیشی اوت‌لندر کامپکت گرفته تا نیسان آرمادا و تویوتا سکویای فول سایز به بازار عرضه می‌شوند اما پرفروش‌ترین مدل‌ها در این بخش از بین کراس‌اوورهای میان سایز مثل مزدا CX-9 هستند. هرچند این خودرو در بین همتایان خود کمی قدیمی شده اما همچنان لوکس‌ترین کابین را با طراحی بیرونی جذاب ارائه می‌کند. CX-9 همچنین هندلینگی بهتر از تمام شاسی‌بلندهای سه ردیفه دارد و پیشرانهٔ توربوشارژ آن کوهی از گشتاور را ارائه می‌کند. البته دوران پادشاهی CX-9 به‌زودی به پایان می‌رسد زیرا مزدا در شرف عرضهٔ مدل جدید CX-90 به بازار است.

بهترین پیکاپ: تویوتا تاندرا

best-japanese-top-10-cars-7

پیکاپ‌ها از دیرباز بخش مهمی از خودروسازی ژاپن بوده‌اند هم‌اکنون نیز شاهد عرضهٔ تعدادی وانت‌های میان سایز و فول سایز ژاپنی به بازار هستیم. در بین همهٔ این مدل‌ها، انتخاب ما تویوتا تاندرا است. این خودرو در نسل جدید خود پیشرانهٔ V8 را با یک قوای محرکهٔ V6 توئین توربو جایگزین کرده که در نسخه‌های معمولی و هیبریدی ارائه می‌شود. تاندرا در بخش پیکاپ‌های فول سایز نه‌تنها به‌راحتی نیسان تایتان را مغلوب می‌کند بلکه توان رقابت با آمریکایی‌ها را هم دارد. تویوتا همچنین نسخهٔ لوکس جدیدی بنام کپستون را هم برای این پیکاپ ارائه کرده است.

بهترین خودروی اسپرت: سوبارو BRZ

best-japanese-top-10-cars-8

هرچند مدل‌های اسپرت ژاپنی قوی‌تری مثل نیسان Z، تویوتا سوپرا یا نیسان GT-R در بازار حضور دارند اما وقتی صحبت از هیجان به ازای هر دلار می‌شود، هیچ انتخابی بهتر است سوبارو BRZ و برادر دوقلوی آن یعنی تویوتا GR86 نخواهد بود. در دنیای واقعی و رانندگی با سرعت قانونی، خودروهای زیادی وجود ندارند که هنگام رفتن به محل کار و بازگشتن بتوانند لبخند بزرگ‌تری از این را روی لبان راننده بنشانند. BRZ از آن دسته خودروهایی است که باعث می‌شود مسیر طولانی‌تر را برای رسیدن به خانه انتخاب کنید.

بهترین کانورتیبل: مزدا MX-5

best-japanese-top-10-cars-9

مزدا MX-5 یکی از معدود خودروهایی که رانندگی با آن به‌اندازهٔ سوبارو BRZ لذت‌بخش است. هرچند این خودرو تنگ‌تر از سوبارو بوده و به‌اندازهٔ آن کاربردی نیست اما میاتا یکی از معدود خودروهای ژاپنی کانورتیبل باقیمانده در بازار محسوب می‌شود. همچنین نسل کنونی را با پیشرانهٔ ۲ لیتری ۱۸۱ اسب بخاری می‌توان بهترین نسخهٔ رودستر کوچک مزدا دانست. هرچند برای MX-5 گیربکس اتوماتیک هم ارائه می‌شود اما برای بهره‌مندی از لذت کامل رانندگی انتخاب گیربکس دستی ضروری خواهد بود.

بهترین خودروی الکتریکی: نیسان لیف

best-japanese-top-10-cars-10

پایان‌بخش این لیست بهترین خودروی الکتریکی است. در مقایسه با دیگر کشورها، در حال حاضر مدل‌های الکتریکی بسیار کمی از برندهای ژاپنی در بازار می‌بینیم اما یکی از اولین خودروهای الکتریکی ژاپنی نیسان لیف بود که هنوز هم بهترین است. این هاچ‌بک ژاپنی با قیمت پایهٔ کمی بیش از ۲۸ هزار دلار، یکی از ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی بازار محسوب می‌شود. لیف در حال حاضر با نسل دوم خود ظاهری پخته‌تر و مدرن‌تر را با کابینی بسیار کاربردی ارائه می‌کند.

منبع: AutoGuide

دیدگاهتان را بنویسید